Novinky

Zpátky v Česku! NMNM po čtyřech letech přivítá elitní běžce na lyžích

Do Nového Města na Moravě se po čtyřech letech vrátí světová elita běžců na lyžích...

Do Nového Města na Moravě se po čtyřech letech vrátí světová elita běžců na lyžích. Vysočina Aréna bude 18. a 19. ledna hostit dva závody Světového poháru. Kompletní česká reprezentace i ty nejzářivější hvězdy současnosti změří síly nejprve v distančním závodě klasicky a poté ve stíhačce volně. 

Johannes Hösflot Klaebo, Alexandr Bolšunov, Martin Johnsrud Sundby, Therese Johaugová nebo Stina Nilssonová. Čeští fanoušci budou mít možnost vidět na domácí půdě ty největší ikony běžeckého lyžování. Na Vysočinu se po čtyřech letech vrátí nejprestižnější seriál lyžařských závodů – Světový pohár. 

Zatím naposledy hostila Česká republika Světový pohár běžců na lyžích v roce 2016, tehdy se v bílé stopě před domácími fanoušky proháněl například legendární medailista z mistrovství světa i olympijských her Lukáš Bauer nebo další člen slavné bronzové olympijské štafety Martin Jakš. Tentokrát bude omlazený český tým po generační výměně spoléhat především Michala Nováka, Petru Novákovou, Kateřinu Razýmovou nebo Barborou Havlíčkovou, jež by si mohla ve Vysočina Aréně připsat premiéru v rámci Světového poháru.

Sportovní fanoušky čeká v polovině ledna atraktivní podívaná. Odhadem na dvě stě závodníků z dvaceti zemí světa bude bojovat o stupně vítězů ve dvou individuálních závodech. Nejprve v sobotu 18. ledna změří síly v distančním závodě klasicky, přičemž ženy pojedou 10 kilometrů a muži 15 kilometrů. Stejná porce na trati čeká ženy i muže také v neděli 19. ledna, to je na programu stíhací závod volným stylem.

Závodní víkend se pojede pod hlavičkou legendární Zlaté lyže, která je s více než osmdesátiletou tradicí jedním z vůbec nejstarších doposud pravidelně konaných závodů v běžeckém lyžování na světě.

Top