Novinky

Těším se na domácí publikum, říká před SP v NMNM Kateřina Janatová

Mladá závodnice Kateřina Janatová jako jediná z ženské reprezentace dokončila etapový závod Tour de Ski, o týden později nezmeškala ani start sprinterského víkendu v Drážďanech a nyní se chystá na domácí Světový pohár v Novém Městě na Moravě. „Někdy se únava dostaví až později, a tak mohu jen doufat, že to nebude právě v Novém Městě. Udělám ale vše pro to, aby to byl nejlepší výsledek v distančním závodě," říká v průběhu skvěle našlápnuté sezony Janatová.

Už se vám podařilo vstřebat všechny dojmy z Tour de Ski? Jak se na etapový závod díváte zpětně?

Musím říct, že to bylo opravdu náročné, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Hodně lidí v týmu navíc onemocnělo, tak jsem se snažila zůstat správně naladěná a povedlo se. Dojmů bylo tolik, že bylo těžké vstřebat vše najednou, až teď mi dochází, jak náročné to bylo.

Co vám dokončení všech etap dalo? Posílila vás tato zkušenost po všech stránkách?

Hlavně sebevědomí do dalších závodů. Přestala jsem být nervózní, jelikož všechno bylo tak rychlé, že jsem ani nestačila pomyslet na něco jiného. Své limity jsem posunula zase o kousek dál, získala zkušenosti v oblasti hromadných startů a jak se pohybovat ve skupině.

Jak probíhal váš první den po příjezdu z Tour?

Musím říct, že na mě padla únava. Člověk konečně může vypnout, když se vrátí domů. Čekalo mě hodně spánku, jídla a sauna.

Co poslední generálka v Drážďanech? Jste spokojená se svými výkony jak v individuálním, tak týmovém sprintu?

Sprinterský víkend v Drážďanech patří k mým nejoblíbenějším, proto jsem tušila, že to bude opravdu dobré. Individuální výkon začal skvěle, osmé místo v kvalifikaci je úžasné, nikdy bych nevěřila, že dokážu jet tak rychle. V rozjížďce se mi ale nepovedl start, a když jsem se snažila dostat dopředu, zlomila jsem hůl v moment, kdy Parmakoskiová spadla a já se jí musela vyhnout. Musím říct, že mám radost, jak se zlepšujeme v týmových závodech. Věřím, že brzy budeme ještě blíž podiu.

Jako jediná z českých závodníků jste kromě celé Tour odjela i závody v Drážďanech a nyní vás čeká Světový pohár v NMNM. Jak zvládáte takto náročný program?

Zatím si myslím, že jej zvládám dobře. Někdy se únava dostaví až později, a tak mohu jen doufat, že to nebude právě v Novém Městě. Udělám ale vše pro to, aby to byl nejlepší výsledek v distančním závodě.

Jaká je vaše nejoblíbenější forma regenerace v závodním období?

Chodím často do sauny, mám ráda teplo v zimních měsících. I když je pravda, že zima zatím letos moc není.

Na co se do NMNM těšíte nejvíc?

Těším se, že budu startovat před domácím publikem. Můj cíl je umístit se na bodech v nejlepší třicítce.

Top