Novinky

Razýmová v Toblachu pokořila TOP 10, celkově je dvanáctá

Kateřina Razýmová si na Tour de Ski připsala výsledek v TOP 10. Ve stíhacím závodě na 10 km klasicky si dojela pro výborné 9. místo. Celkově jí po pěti etapách patří dvanáctá příčka.  

Na trať desetikilometrového stíhacího závodu se závodnice vydávaly v časových odstupech, ve kterých dojely včerejší desítku volně s intervalovým startem. Kateřina Razýmová tak odstartovala jako jedenáctá se ztrátou 58 sekund na čelo závodu. V průběhu závodu se dostala do silné skupiny bojující o 7. až 12. místo, v dramatickém finiši si nakonec dojela pro 9. příčku. Závod ovládla Ruska Julia Stupaková, která startovala ze 4. pozice.

„Konečně to vyšlo! Ale musím říct, že ten závod bolel od začátku až do konce, protože jsme v té skupině jely opravdu vysoké tempo. Jsem moc ráda, že to vyšlo do desítky, a je to pro mě velká vzpruha nejen psychicky, ale také fyzicky, protože když se daří, tak se vždycky ještě nějaké síly najdou," zhodnotila spokojená Razýmová.

Posun vzhůru výsledkovou listinou se podařil Petře Novákové, které na startu patřila 42. pozice a ztráta 2:24. Postupně a v průběhu celého závodu se ale posouvala dopředu – do cíle pak přijela na 37. místě se ztrátou 3:53,1. V Tour de Ski je nyní na průběžné 38. příčce.

„V dosavadní formě-neformě můžu být za dnešní výkon ráda, protože včerejší den pro mě byl katastrofa. Dneska jsme měly možnost vybrat si ze dvou párů lyží, já se rozhodla pro ty, které sice hůře jely, ale lépe stoupaly. A můžu říct, že to bylo dobré rozhodnutí a také lyže byly výborné. I do kopce jsem šla ve stopě a ve třetím kole jsem dokonce v kopcích dokázala zrychlit a ujet skupině," řekla Nováková

Další dvě české reprezentantky dorazily do cíle společně – Kateřina Janatová finišovala na 42. místě, Petra Hynčicová projela cílem jen setinu po ní na 43. příčce.

Ve stíhacím závodu mužů, který byl zkrácen z 15 na 13,2 km, se opět nejlépe vedlo Michalu Novákovi. Ten do závodu s intervalovým startem vstupoval z 34. pozice a v těsném finiši bojoval o nejlepší třicítku – od 26. příčky ho dělilo pouhých pět vteřin. Nakonec skončil dvaatřicátý.

„S výkonem jsem dneska spokojený. Takticky se mi podařilo šetřit síly ve skupině, což bylo výhodné i s ohledem na profil tratě. Nečekal jsem, že se budu cítit až tak dobře. Pomohly k tomu také lyže, které jsem měl skvělé. Síly mi dodávalo i to, že jsme dojížděli závodníky před námi. Pak se nám podařilo dostat do skupiny, která mohla jet o 26. místo. Věřil jsem si, že ve finiši budu silnější, ale pořadatelé zúžili trať, takže mi tam nezůstalo žádné místo," řekl k průběhu závodu Michal Novák.

Polepšil si také Adam Fellner, který se startovním číslem 50 projel cílem na 45. místě. Petr Knop skončil na 54. příčce. Nejrychlejším mužem dne byl opět Rus Alexandr Bolšunov.

Tour di Ski vyvrcholí 8. až 10. ledna ve Val di Fiemme.

Top