Novinky

Razýmová navázala na letošní úspěchy, Janatová zajela životní výsledek

Česká reprezentantka Kateřina Razýmová potvrdila svou letošní formu a na trati 10 km volně uzavřela elitní desítku. O skvělý výsledek se postarala Kateřina Janatová, která si třináctým místem vylepšila dosavadní maximum. Závod opanovala Norka Therese Johaugová.

První závod víkendového Světového poháru v Novém Městě na Moravě patřil ženám, které se za mírného sněžení vydaly na trať 10 km volně s intervalovým startem. Do závodu nastoupilo devět českých reprezentantek. Nejvíce se dařilo Kateřině Razýmové, která desátým místem navázala na své letošní úspěchy.

„Před startem jsem byla překvapená, kolik lidí nás povzbuzovalo. Musím říct, že jsem byla opravdu nervózní," popisovala Razýmová. „Po dvou kilometrech jsem se ale uklidnila a docela se rozjela. S konečným umístěním jsem spokojená, na domácí půdě je to určitě dobrý výsledek. Zítra se ho na své oblíbené trati budu snažit vylepšit."

Mezi top patnáctku se probojovala také dvaadvacetiletá Kateřina Janatová. Třinácté místo na desetikilometrovém závodě volnou technikou pro ni znamená nejlepší umístění v dosavadní kariéře. „Diváci mě táhli, atmosféra byla úžasná. Výsledek mě opravdu překvapil, nečekala jsem to," zářila v cíli rodačka z Jilemnice.

Další české běžkyně skončily mimo bodovanou třicítku. Z vítězství se radovala norská reprezentantka Therese Johaugová, půlminuty za ní doběhla Ruska Natalja Něprjajevová, třetí skončila Norka Heidi Wengová. Zítra ženy čeká stíhací závod na 10 kilometrů klasicky.

Top