Novinky

Razýmová drží po Švýcarsku 16. místo v Tour de Ski

Tour de Ski má za sebou svou švýcarskou část. Po třech závodech se česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová drží na průběžném 16. místě. Mezi muži je z Čechů nejlepší Michal Novák na 27. místě. Na celkové prvenství zatím útočí Rus Alexandr Bolšunov, který už má téměř minutový náskok. Mezi ženami je boj vyrovnanější a na čele jsou zatím Američanky Jessie Digginsová a Rosie Brennanová.

Posledním závodem ve Val Müstair byla stíhačka žen na 10 km volně, při které Kateřina Razýmová díky třináctému nejlepšímu času dne obhájila své průběžné 16. místo. První polovinu závodu absolvovala ve čtyřčlenné skupince na 15. až 18. místě. Ve druhé polovině závodu se jí podařilo dostihnout některé další závodnice, proto v závěru sprintovala o 14. pozici. Nakonec projela cílem jako šestnáctá se ztrátou 2:07,7, čímž obhájila svou startovní pozici. Její čas byl v tomto závodě 13. nejrychlejší!

„Takový výsledek, co neurazí, nenadchne. Dneska jsme měly dobré lyže, tak jsem ráda, že se mi podařilo ušetřit nějaké síly do dalších dnů. Z toho důvodu jsem se také snažila držet ve skupině, což se mi podařilo. Myslím, že mám dobrou výchozí pozici do dalších závodů," řekla Kateřina Razýmová.

Petra Nováková dlouho hájila svou startovní pozici, když až do poloviny závodu jela na 36. místě. Cílem pak proběhla jako 37. Od první pozice jí po třetí etapě dělí 4:41,2. Také Kateřina Janatová své 47. místo dlouho hájila a patřilo jí i po pěti kilometrech. Ve druhé polovině se ovšem posunula výsledkovou listinou vzhůru na průběžné 45. místo, z něhož ztrácí 5:49,6. Petře Hynčicové se podařilo krátce po startu svou pozici zlepšit a posunula se na 48. místo. Ve zbývajících dvou okruzích ji ovšem neuhájila, a nakonec jí patří 50. pozice a ztráta 6:19,9.

Na patnáctikilometrovou mužskou trať jako první z českých reprezentantů startoval Michal Novák, kterému po úvodních dvou etapách patřila 24. příčka se ztrátou 2:21 na vedoucího Rusa Bolšunova. V úvodních kilometrech se Michal Novák pohyboval na hranici třetí a čtvrté desítky. Do druhé poloviny závodu vstupoval jako lídr čtyřčlenné skupinky bojující o 28. místo. Ve zbývajících 7,5 km se dokázal o jednu příčku posunout a patří mu tak 27. místo s odstupem 3:42,3 na vítěze. Závodník Dukly Liberec si připsal 33. nejlepší čas dne.

„Dnes jsem měl taktiku nepřehnat začátek závodu. Jel jsem s rezervou, a nakonec si myslím, že se mi to skutečně vyplatilo. Důležité je, že jsem v kontaktu s ostatními a těším se na další závody," řekl Michal Novák. Adam Fellner finišoval jako 53., Petr Knop byl 62.

Tour de Ski se nyní přesouvá do italského Toblachu, kde bude závodní program pokračovat 5. a 6. ledna.

Top