Novinky

Razýmová drží formu, ve Falunu byla opět v desítce

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová i pár týdnů před závodem Světového poháru v Novém Městě na Moravě drží velmi dobrou formu. Na volné desítce ve švédském Falunu s intervalovým startem se opět vešla mezi nejlepší závodnice a doběhla devátá. Petra Hynčicová si připsala 32. místo, Petra Nováková byla devětačtyřicátá. První místo patří Američance Jessie Digginsové. Mezi muži opět kraloval Rus Alexandr Bolšunov, nejlepší z Čechů byl Jonáš Bešťák na 53. místě.

Na zmrzlou trať se Razýmová vydala s číslem 51. Od prvních mezičasů bylo jasné, že bude bojovat o fantastické umístění, byť některé favoritky startovaly až po ní. Ve čtvrtině závodu byla desátá, před polovinou závodu osmá, v tu chvíli ji ale od šestého místa nedělila ani vteřina. Po 7,7 km se pohybovala na hranici elitní desítky. V posledních kilometrech se dokázala opět posunout vzhůru a dojela si pro skvělé 9. místo se ztrátou 1:01,2.

„Jsem moc spokojená. A také trochu překvapená, protože je tu nejtěžší možná konkurence a trochu jsem nevěděla, co mohu čekat. Ale jelo se mi velice dobře. Obtížné pro mě byly sjezdy, které byly plné ploten a nebylo si ani možné zapamatovat ideální průjezd, protože jsme jely tři různé okruhy," popisovala Razýmová.

Také Petra Hynčicová se dlouho rvala o bodované příčky. Ještě v polovině závodu se pohybovala v elitní třicítce, pak na ni ale jen těsně nedosáhla. V konečném pořadí jí patří 32. místo se ztrátou 2:06,5, jen vteřinu za bodovaným umístěním. „Umístění je super. I když mě trošičku mrzí, že to do třicítky nevyšlo. Vlastně pro mě bylo neskutečné, že jsem startovala za Rakušankou Stadloberovou a celou dobu jsem se s ní udržela v kontaktu, protože ona umí jezdit do desítky. A jsem moc ráda, že se mi v závěru ještě podařilo zrychlit," řekla Hynčicová.

To českým mužům se ve Falunu tolik nedařilo. Na trati 15 km volně se umístili daleko za bodovanými příčkami. Bešťák do závodu vstoupil opatrně – na čtvrtém kilometru mu patřilo 67. místo. Pak ale začal pomalu stoupat vzhůru výsledkovou listinou, až se probil na konečné 53. místo se ztrátou 3:18,5. Také Adam Fellner své postavení dlouho zlepšoval. Z 59. pozice, která mu patřila po třetině závodu, se posunul na 53. místo, které mu přisoudil mezičas na dvanáctém kilometru. Výš už se ale probít nedokázal kvůli pádu, při kterém si zlomil hůl. V konečném pořadí mu patří 60. místo se ztrátou 3:39,8 na vítěze.

„Před závodem jsem se necítil příliš dobře, ale v jeho průběhu se to zlepšovalo. Konečný výsledek mě mrzí, protože jsem dokázal stupňovat tempo, ale pak jsem spadnul a zlomil hůl, což mě poslalo výsledkově dolů," řekl Fellner. Třetím českým závodníkem na startu byl Tomáš Kalivoda, který skončil na 69. místě se ztrátou 4:37,4. Do závodu nezasáhl Michal Novák, který kvůli administrativním komplikacím spojených s koronavirovými opatřeními přicestoval až večer před závodem.