Novinky

Razýmová doběhla v druhé etapě čtrnáctá

V druhé etapě Tour de Ski si z české reprezentace nejlépe vedla Kateřina Razýmová, která v závodě na 10 km klasicky s hromadným startem obsadila 14. místo. Zvítězila Švédka Linn Svahnová, mezi muži dominoval Rus Alexandr Bolšunov.

Razýmová vstupovala do závodu se startovním číslem 26, ale velice rychle se začala posouvat výsledkovou listinou vzhůru. V polovině závodu byla česká reprezentantka šestnáctá, do posledního okruhu ovšem vjížděla ve skupince bojující o 12. pozici. Cílem nakonec projela čtrnáctá se ztrátou necelých 25 vteřin na vítěznou Švédku.

„Jsem tak napůl spokojená. Myslím, že výkonnostně jsem měla na lepší umístění, protože lyže byly skvěle připravené na stoupání, ale ve sjezdech jsem byla trochu pomalejší, což mě v té konkurenci možná stálo nějaké místo. Nicméně se ztrátou na čelo jsem spokojená, pozice do dalších závodů je dobrá a také je dobré vědět, že na to výkonnostně mám," zhodnotila Razýmová.

Druhou nejlepší Češkou byla Petra Nováková, která cílem proběhla devětatřicátá. „Snažila jsem se, ale nebyl to nejlepší výsledek, takže spokojená být nemůžu. Teď si musím hlavně odpočinout a soustředit se na zítřejší stíhačku, kde se snad zase posunu dopředu," uvedla Nováková.

Padesátá příčka patřila čtvrtfinalistce z úvodního sprintu Kateřině Janatové, o místo zpět skončila Petra Hynčicová.

V následném závodě mužů na 15 km klasicky s hromadným startem se nejlépe dařilo Michalu Novákovi, který obsadil 32. příčku. V celkovém pořadí mu zatím patří 24. místo. Svou startovní pozici dokázala vylepšit Adam Fellner, který se s číslem 61 nakonec probojoval na 49. příčku – stejné místo mu patří i v pořadí Tour de Ski. Petr Knop projel cílem jako dvaašedesátý.