Novinky

Připravená bude nová trať i s „esíčky“ a „houpačkami“

Závod Světového poháru se poběží na zcela nové a atraktivní trati...

Závod Světového poháru v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě se poběží na zcela nové a atraktivní trati. Organizátoři totiž spojí nové stopy Vysočina Arény s těmi starými, na kterých jsou populární úseky zvané „Houpačky" a „Esíčka". Na hvězdy běžeckého lyžování tak 18. a 19. ledna 2020 bude připravena atraktivní trasa, která je řádně prověří. Závodníci i fanoušci se mají na co těšit.

Starý úsek trati kolem Nového města obsahoval populární, ale náročná stoupání. Loni při Evropském poháru OPA Cup už ale tento úsek nebyl do závodu zařazen a není ani v oficiální trati Vysočina Arény. Světový pohár však nabídne to nejatraktivnější, co stopy kolem Nového Města nabízejí.

„Podařilo se znovu oživit známé houpačky a esíčka, čeká nás úplně nová trať, která spojí nové a staré tratě," uvedl Lukáš Sacher, na Svazu lyžařů ČR sportovní ředitel úseku běžeckého lyžování. Organizátoři kromě stadionu připraví další dvě velké fanouškovské zóny s obrazovkou a komentářem.

Výběr tratí kvitují i čeští reprezentanti. „Trať v Novém Městě se mi strašně líbí a je super, že se pojede i na houpačky a na esíčka," pochvaloval si Michal Novák. Ten se v minulé sezoně blýskl čtrnáctým místem na volné patnáctce v závodě SP ve Falunu. To bylo české maximum v elitním seriálu.

Trenéři Vasil Husák a Dušan Kožíšek mají v týmu vedle Nováka také Adama Fellnera, Petra Knopa, Luďka Šellera, Jana Pechouška a Tomáše Kalivodu. Ženské reprezentantky Kateřinu Razýmovou, Sandru Schützovou, Petru Hynčicovou, Kateřinu Janatovou a Terezu Beranovou má na starosti Jan Franc. Petra Nováková se připravuje individuálně. Premiéru v SP by v Novém Městě měla absolvovat i devatenáctiletá Barbora Havlíčková, kterou nyní trénuje její otec.

Top