Novinky

Pád připravil Razýmovou o umístění v nejlepší desítce

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová opět sahala po umístění v nejlepší desítce. Při distančním závodu na 10 km na Tour de Ski v Toblachu však v závěru smolně upadla. I tak ale vybojovala výborné jedenácté místo a posunula se na 15. příčku průběžného pořadí prestižního seriálu. Vítězství si připsala Američanka Jessie Digginsová, která se posunula do průběžného vedení Tour de Ski.

Razýmová se po pomalejším úvodu začala po dvou kilometrech posouvat směrem vzhůru. V polovině závodu byla desátá, na sedmém kilometru devátá. Těsně před cílem ale přišla o cenné vteřiny i pozice kvůli pádu. Ve 4. etapě Tour de Ski tak nakonec závodnice Sport Clubu Plzeň doběhla na stále skvělém 11. místě, z něhož ztratila 58,2 vteřiny na vítězku. V průběžném pořadí ztrácí 3:05 na vedoucí Američanku Digginsovou a pouhých 17 vteřin na elitní desítku.

„Kvůli tomu pádu jsem po dnešním závodě spíš smutná. Snažila jsem se dotáhnout na skupinu holek přede mnou, abych se za nimi svezla, ale měla jsem vytuhlé nohy a spadla jsem ve sjezdu. Nechala jsem tam asi deset vteřin, což mě stálo určitě nejlepší desítku, možná osmičku. Snad se to zítra otočí a budu mít více štěstí," řekla zklamaně.

Druhou nejlepší českou reprezentantkou dnes byla Kateřina Janatová, která také bojovala o bodované pozice. Ještě v polovině závodu přitom byla až na 47. příčce, ve druhém okruhu se jí podařilo zachytit dvojice ruských závodnic, s nimiž se posouvala výsledkovou listinou dopředu. Nakonec závod ukončila na 37. místě se ztrátou 2:10,8. Na bodované příčky scházelo 22 vteřin. V pořadí Tour de Ski je nyní na 42. místě.

Závod mužů na 15 km volně s intervalovým startem českým reprezentantům na body nevyšel. Michal Novák obsadil 34. místo, Petr Knop byl 44., Adam Fellner skončil na 50. příčce. V italském Toblachu absolutně dominoval ruský tým, který měl v nejlepší osmičce sedm zástupců. Prvenství si upevnil vítězstvím Alexandr Bolšunov.

„Při závodě jsem se cítil docela dobře, i když jsem ze začátku nebyl úplně srovnaný v technice. Proto mě trochu překvapilo, že výsledek není úplně dobrý. Zároveň to ale není žádný propadák," řekl Michal Novák. „Druhé kolo jsem měl trochu pomalejší, motala se mi hlava a také mě pálily oči, protože se ochladilo a v těch rychlých sjezdech to bylo znát. V posledním okruhu jsme pak spolupracovali s De Fabianim a Halfarssonem, kteří ale jeli trochu zadrženě. Ve druhé polovině okruhu jsem pak šel dopředu a začal tahat tempo, abychom zrychlili. A nakonec se závěr závodu podařil," dodal.

Top