Český tým

Ondřej Černý

(1999)

Kdy a kde jsem začal lyžovat a kdo mě k tomu přivedl?
Na běžkách jsem stál hned, co jsem uměl chodit, jelikož oba moji rodiče také závodně lyžovali. Ovšem dlouho jsem neběžkoval závodně, jelikož bydlím a pocházím z Prahy, což není úplně místo překypující horami a sněhem.

Jaké jsou mé dosavadní největší úspěchy?
Mezi moje největší úspěchy v dospělé kategorii, kde jsem teprve 2 roky, patří výsledek ze sprintu na SP v Drážďanech (21. místo, 2. v kvalifikaci), SP v Planici (26. místo, 17. v kvalifikaci) a 5. místo na Univerziádě v roce 2019. Z juniorské kategorie pak 26. místo na MSJ ve sprintu klasicky a 2. místo ve sprintu klasicky v závodě OPA.

Kdo je můj český a zahraniční lyžařský vzor?
Jelikož jsem se jako malý věnoval spíše atletice, mým vzorem byl Usian Bolt.

Jakým dalším sportům se rád věnuji?
Od 5 do 15 let jsem se věnoval atletice, zejména běhu přes překážky. Také jsem hrával hokejbal. Ale kombinace atletiky, hokejbalu a lyžování byla náročná, nakonec jsem se rozhodl věnovat pouze běžkám.

Jaká je má nejoblíbenější lyžařská disciplína?
Především rychlé a krátké sprinty. Na sprintech mě baví poziční souboje v rozjížďkách.

Jak rád trávím volný čas?
Studuji ČVUT fakultu informačních technologií, takže většinu volného času věnuji studiu. Jinak ale rád vařím, rád zkouším nové recepty. Kromě toho filmy a hraní her na počítači, když se najde čas.

Čeho bych chtěl v kariéře dosáhnout?
Vždy jsem bral lyžování jako zábavu. Každý rok jsem se zlepšoval a zlepšoval, až jsem se dostal nejprve do juniorské reprezentace a nyní do reprezentace do 23 let. Žádný konkrétní cíl nemám, chtěl bych, aby mě lyžování pořád bavilo a abych se nadále zlepšoval. Uvidím, kde to skončí.

Top