Novinky

Loni v NMNM zářili Bolšunov a Johaugová

Při návratu Světového poháru v běžeckém lyžování do Nového Města na Moravě zářili v lednu 2020 Rus Alexandr Bolšunov a Norka Therese Johaugová, kteří ve Vysočina Areně ovládli oba závody a následně i celkové pořadí Světového poháru.

Bolšunov zvítězil na trati 15 km volně i v následné stíhačce, stejně tak kralovala i hvězdná Norka, která po desítce volně potvrdila svou dominanci i v klasické stíhačce. Oba závodníci by tak měli svá prvenství obhajovat i v jarních závodech v NMNM.

Johaugová je královnou ženských běžek, v minulé sezoně potřetí v kariéře suverénně ovládla celý seriál Světového poháru a kralovala i v Novém Městě. Ve volné desítce nadělila soupeřkám 32 vteřin a ve stíhačce náskok ještě zdvojnásobila.

Velmi vydařené závody zajela ale i Češka Kateřina Razýmová, kterou parádní atmosféra ve Vysočina Areně dotlačila k desátému místu ve volné desítce a k posunu ve stíhačce až na osmou příčku.

O překvapení se tehdy postarala další Češka Kateřina Janatová, která si třináctým místem ve volné desítce vytvořila osobní maximum v SP. Po stíhačce byla šestnáctá. „Atmosféra byla úžasná. Lidi mě táhli. Není náhoda, že takový výsledek přišel právě doma," radovala se tehdy Janatová.

Velká část české výpravy tehdy bojovala s nachlazením. To se týkalo i Petry Novákové, která se v závodě trápila, či české mužské jedničky Michala Nováka – ten musel závody dokonce vynechat. Adam Fellner a Petr Knop se umístili na konci čtvrté desítky.

Mužům v Novém Městě dominoval Rus Bolšunov, který na volné patnáctce zvítězil o 24 vteřin a stíhačku dokonce o 47. Tehdy to pro něj byl odrazový můstek k celkovému prvenství v SP, jelikož poté ovládl ještě čtyři závody, a nakonec se stal celkovým vítězem před norskou čtveřicí v čele s Johannesem Klaebem.