Český tým

Kateřina Razýmová

(1991)

Kdy a kde jsem začala lyžovat a kdo mě k tomu přivedl?
Poprvé jsem stála jako malá na běžkách s rodiči. K závodnímu lyžování jsem se ale fakticky dostala až na vysoké škole, díky oddílu Sport Club Plzeň. Vzali mě mezi sebe do party a mě to začalo neskutečně bavit.

Jaké jsou mé dosavadní největší úspěchy?
5. místo na SP ve finském Kuusamu (10 km klasicky), 6. místo na Tour de Ski (10 km skate) a 10. místo na Tour de Ski celkově, 7. místo na SP ve švýcarském Davosu (10 km skate), 8. a 10. místo ze SP v Novém Městě na Moravě (10 km klasicky + 10 km skate).

Kdo je můj český a zahraniční lyžařský vzor?
Nemám žádné lyžařské vzory.

Jakým dalším sportům se ráda věnuji?
Do 18 let jsem závodně dělala atletiku – střední a dlouhé tratě, běhy do vrchu. Vyhrála jsem několik MČR v dorosteneckých a juniorských kategoriích na dráze, v běhu do vrchu, v silničním běhu. Nejlepším výsledkem je 8. místo z MS v běhu do vrchu v juniorkách.

Jaká je má nejoblíbenější lyžařská disciplína?
Momentálně bych řekla, že se mi vyrovnala výkonnost v obou lyžařských stylech, takže asi jakýkoli distanční závod.

Jak ráda trávím volný čas?
Moc ráda vařím a peču. Tím dokážu trávit většinu svého času, pokud najdu strávníky ???? Takže od pečení chleba, dortů, vaření všeho možného i nemožného, listování kuchařek, studování nových postupů. Zkrátka vše, co se točí kolem kuchyně, je mojí největší vášní. Dále bych mohla jmenovat různé jiné sporty a kolektivní hry, houbaření, zahradničení a podobně.

Čeho bych chtěla v kariéře dosáhnout?
Umístění v TOP 3 ve světovém poháru.

Top