Novinky

Kateřina Razýmová: Nejraději sportuju doma

Na konci listopadu si ve finské Ruce pátým místem vylepšila dosavadní maximum, už za deset dní se Kateřina Razýmová představí ve své nejsilnější disciplíně 10 km klasicky v Novém Městě na Moravě v rámci závodů Světového poháru.

K závodnímu lyžování se dostala až na vysoké škole, premiéru v SP si odbyla v roce 2016 právě ve Vysočina Areně. Hned rok poté startovala na prvním mistrovství světa a zúčastnila se také olympiády v Pchjongčchangu. Nejlépe se však cítí na domácích tratích.

„Nejraději sportuju doma, takže Český les a Capartické louky. Tam to asi zná minimum běžkařů, ale já to tam mám hodně ráda, protože jsem na těch tratích vyrůstala," říká 28letá závodnice.
Na běžeckém lyžování má ráda jeho nevyzpytatelnost. „Těch proměnných, které do závodu vstupují, je strašně moc. Nikdy není předem dané, jak člověk dopadne a jak se bude závod vyvíjet."  I přesto je na běžkování něco, co se české reprezentantce tak úplně nelíbí. „Nejhorší pro mě je, když stojím nahoře na kopci, dívám se do prudkého sjezdu a říkám si, že to prostě v životě nemůžu sjet," přiznává. V tu chvíli vstupují do hry fanoušci, kteří jsou neodmyslitelnou součástí veškerých závodů a ženou závodníky dopředu. „Myslím si, že fanoušci jsou to hlavní. Dělají tu pravou atmosféru a jsou důvod, proč vlastně závodíme. Pro mě osobně jsou důležití hodně," souhlasí Razýmová.

A jak se česká lyžařka těší na domácí podnik Světového poháru? „Momentálně se těším hodně, ale tím, jak se to blíží, se budu těšit míň a míň, protože převládne nervozita. Ale až to všechno vypukne, tak se to zase srovná," dodává s úsměvem.

Top