Novinky

Český servisní tým se připravuje na víkendový SP i testuje novinky

Do dějiště domácího podniku Světového poháru dorazil servisní tým české reprezentace s téměř týdenním předstihem. O výhodách i nevýhodách domácího prostředí, změnách počasí a testování novinek hovoří šéf servisního týmu Martin Blaschke.

Servisní tým české reprezentace v běhu na lyžích se v prostorách Vysočina Areny pohybuje už od neděle 12. ledna. Do dějiště Světového poháru se přesunul bezprostředně po závodech SP v Drážďanech. Na místě se tradičně rozdělil do dvou skupin, které testují lyže na klasiku, skluzové a stoupací vosky a díky časové rezervě mají prostor také na vyzkoušení několika novinek.

„Začali jsme spolupracovat s Technickou univerzitou v Liberci, v současnosti se zaměřujeme na vývoj struktur. Momentálně se nacházíme ve fázi testování, k užívání v závodu se reálně dostaneme až příští rok," popisuje šéf servisního týmu Martin Blaschke. „Vypadá to, že jsme se pohnuli správným směrem a doufám, že v horizontu tří čtyř let budeme mít vlastní vývoj, který nás posune zase o něco dál."

V rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě musí servisní tým počítat s více variantami počasí, nejnáročnější budou případné změny podmínek těsně před startem. „Musíme si na to dát pozor a nepodcenit to, důležité je mít připraveno více variant. Očekáváme změnu počasí ze soboty na neděli, mělo by lehce sněžit," říká Blaschke.

Výhodou servisního týmu je bezesporu dobrá znalost areálu. „Všichni to tu známe, jezdíme sem často a víme, jakým systémem organizátoři připravují tratě. Domácí publikum nás požene, ale na druhou stranu je to pro nás i lehce svazující – aby vše šlo, jak má, aby sportovci byli ve formě a abychom i my předvedli dobrou servisní práci," uzavírá Blaschke.

Top