Novinky

Bude v Novém Městě na Moravě nejlepší obsazení v sezoně?

Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě se kvapem blíží a vše směřuje k tomu, že by mělo jít o jeden z vrcholů běžkařské sezony. Kvůli celosvětovým problémům s pandemií se totiž momentálně závody ruší nebo se jich neúčastní největší hvězdy. Ovšem na jaře by situace již měla být klidnější, a tak lze očekávat, že v českém středisku bude jedna z nejnabitějších startovních listin v této sezoně.

Světovému poháru běžkařů opět vládnou Norové v čele s Johannesem Klaebem a Therese Johaugovou. Ovšem právě norská výprava z obavy o zdraví sportovců nepojede na prestižní Tour de Ski, které obsahuje osm závodů a jde o jeden z vrcholů sezony. Klaebo dokonce vynechá všechny prosincové závody. Své starty na akcích pečlivě zvažují i další hvězdné výpravy Švédska či Finska.

Podle všeho tak běžkaři budou svou formu směřovat až na únor, kdy se jede hlavní vrchol sezony v podobě mistrovství světa v Oberstdorfu a také právě SP v Novém Městě na Moravě. Lze tak očekávat, že se ve Vysočina Areně představí světové hvězdy běžeckého lyžování a s nimi ti nejlepší čeští běžkaři, včetně Kateřiny Razýmové a Michala Nováka. Ten si tak konečně zazávodí doma, když mu loňský návrat SP do NMNM po čtyřleté pauze utekl kvůli zdravotním potížím.

Čeští reprezentanti odstartovali novou sezonu na bodech – Luděk Šeller skončil v úvodním závodu ve Finsku na 22. místě, v top 30 nechyběl ani Michal Novák, který dojel devětadvacátý. Ještě lépe si vede Kateřina Razýmová, která na SP v Davosu uzavřela elitní desítku a momentálně jí patří 23. příčka celkového pořadí s 66 nasbíranými body. Bodovala už také Kateřina Janatová, která si loni v NMNM vytvořila osobní maximum 13. místem. Razýmová byla dokonce v obou loňských závodech v nejlepší desítce.

Co nám předvedou v tomto ročníku?

Top